Ztracena v čase
Pozor na to, co si přejete! Kateřina, která žije v 16. století, touží být co nejdál od svého hulvátského manžela. Katka, jejíž životní cesta se odvíjí o čtyři sta let později, chce vymazat jednu nepříjemnou situaci. A pak se jednoho dne probudí v těle té druhé. Kateřina bojuje s nástrahami 21. století, Katka se vyrovnává s nelehkým životem ve středověku. Obě mají co dělat, pro každou je životní styl té druhé španělskou vesnicí. Proč se jim to stalo? A bude to tak navždy, nebo se jednou každá vrátí zpátky do svého těla?
Lucie Kunešová si v romantickém, částečně historickém románu Ztracena v čase pohrává s oblíbenou dvojí časovou linkou, tentokrát okořeněnou skutečností, že se hlavní hrdinky „navzájem „vyměnily“. S humorem a lehkostí líčí rozdíly mezi hodně odlišnými historickými obdobími a nechává postavy, aby se s problémy popasovaly, jak se dá. Je zajímavé sledovat, jak se Kateřina sžívá s vymoženostmi moderní doby – s pračkou, mobilním telefonem, a naopak, jak se Katce daří v drsném a krutém středověku, kde vás může zabít nemoc, na kterou dnes máme léky.
Díky rozdílným způsobům života hrdinek vznikají humorné a vtipné situace, které pobaví. Jen by jich mohlo být trochu víc, aby si čtenáři kontrast náležitě užili. Nechybí ani romantická linie. Katka čelí buranskému Janovi, který dává až příliš okatě najevo, jak ji nesnáší, ale je to opravdu tak? Kateřině není lhostejný její nový šéf Marek, se kterým se sblíží. Jenže nesmí zapomenout na vazbu k manželovi, od něhož ji dělí stovky let. Vsadím se, že si celou dobu budete lámat hlavu, jak může tahle „míchanice“ skončit, jak obě Kateřiny dopadnou. Nechte se překvapit, vyústění je zajímavé.
Román Ztracena v čase je příjemnou a čtivou záležitostí, která bude bavit především romanticky založené čtenářky. Nejedná se o náročné čtení, ale o pohodovku, u níž není třeba dlouze přemýšlet a hlídat dobové souvislosti, jen si užít atraktivní námět, jakým cestování v čase bezesporu je.
Název knihy | Ztracena v čase |
Autor | Lucie Kunešová |
Žánr | romantika, román pro ženy, historie |
Nakladatelství | Fortuna Libri |
Rok vydání | 2024 |
Počet stran | 240 |
ISBN | 978-80-7546-526-9 |
![]() | www.fortunalibri.cz |
![]() | www.palmknihy.cz |
![]() | www.databazeknih.cz |
Od roku 1992, kdy nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy, ženské a historické romány. Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tématiky v mnoha podobách a souvislostech. Poutavé příběhy našich knih určené dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek. Nakladatelství Fortuna Libri působí jak na českém, tak na slovenském trhu.
Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.