Neděle, 8.9.2024
HokejSport

Pardubice potřebují každý bod

Pardubice potřebují každý bodHokejisté Pardubic se budou snažit v dnešní dohrávce 40. kola Tipsport extraligy proti Třinci udržet naději na účast v předkole play off. Východočeši hostí od 18.00 hodin tým HC Oceláři Třinec.

Poslední dva zápasy sehráli pardubičtí hokejisté na venkovních stadionech. Ve středu v Litvínově a v neděli v Liberci prohráli 2:3, na Zimním stadionu Ivana Hlinky se tak stalo po samostatných nájezdech. Východočechy hodně mrzela předvčerejší prohra. Pardubice vedly v Liberci 2:0 po dvou třetinách, i herně měly zápas ve své moci. Jenže přišel kolaps ve třetí třetině, který vyvrcholil libereckým obratem a výhrou za tři body.

Nyní čeká na pardubické hokejisty série těžkých zápasů proti silným mužstvům. Dnes hrají proti Třinci, v pátek zajíždí do Brna a v neděli přivítají rozjetou Spartu Praha. „Bude to prověrka, zda to zvládneme. Dostali jsme se do toho sami a musíme se z toho sami vyhrabat,“ řekl manažer A týmu HC ČSOB Pojišťovna Miloš Říha.

Rodák z Přerova, který má v tuto chvíli na svém kontě 405 odkoučovaných zápasů, věří, že Východočechům pomůže i početné publikum. „Třinec sice poslední dva zápasy prohrál, ale mají výborný útok, v něm nejlepšího střelce a na to si budeme muset dát pozor. Ale věřím, že před svými diváky se kluci ještě více semknou a budou hrát zodpovědněji,“ dodal Miloš Říha.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.