Nová kniha o výstavbě Sečské přehrady
Přehrada Seč je dílo známé i daleko za hranicemi Pardubického kraje. Když se v západních či severních Čechách zmíníte o Seči, pak si řada lidí vybaví, jak tam byla na táboře, v kempu, v rekreačním zařízení, nebo si vzpomenou na Oheb. Seč je zkrátka pojem. Ale už málokdo ví, jak to vlastně bylo se samotnou stavbou? Kdy se stavělo? Kdo stavěl, jak vypadala krajina přes samotnou stavbou? Drobné zamyšlení určitě v každém z vás vzbudí řadu dalších otázek.
Nová kniha s názvem Seč 1920 – 1936, s podtitulem „Výstavba jedné přehrady“ od Libora Adámka vám na 240 stranách zodpoví nejen tyto otázky. Kniha vychází z dochovaných archivních materiálů a velmi podrobným způsobem mapuje přípravu stavby a její samotnou realizaci, včetně přidružených staveb, nerealizovaných projektů a třeba i změn oproti projektové dokumentaci či finanční stránku celého projektu.
Zvídaví čtenář se tak dozví o důvodu vzniku lanovky z Libkova, nákladech na úhradu škod spojených s řadou povodní na samotné stavbě nebo o smrtelných úrazech na stavbě.
Kniha je k dostání na informačních centrech regionu a v sídle Vodních zdrojů Chrudim.