Neděle, 8.9.2024
FutsalSport

Neuvěřitelný zvrat v závěru zápasu

Kdo zavítal v pátek 15. dubna 2011 do chrudimské sportovní haly, viděl velmi dramatický zápas plný neuvěřitelných obratů, který nakonec skončil výhrou Era-Packu Chrudim nad FC Tango Brno 7:5.

ERA-PACK se v utkání představil bez zraněných Michala Mareše a Douglase. Do první čtyřky nastoupil Popelka, který rozvlnil síť za brněnským brankářem již po 46 vteřinách zápasu. Skoro každý si tak začal myslet, že zápas bude probíhat v duchu předešlých vzájemných soubojů. To byl ale omyl. V 8. minutě se uvolnil brněnský Michal Mareš a přesnou přihrávkou našel Buršíka, který nekompromisně vyrovnal na 1:1.

Na začátku druhého poločasu měli výhodu standardní situace hosté. Až 23. minuta přinesla vedení ERA-PACKu, do kterého svůj tým dostal Cacau. Ve 30. minutě zvýšil na 3:1 Roman Mareš, který potrestal špatnou rozehrávku Zrzavého. Všichni si začali myslet, že další průběh bude v režii ERA-PACKu.

Začala však neuvěřitelná desetiminutovka, na kterou budou fanoušci obou týmůFK Era-Pack Chrudim x FC Tango Brno, foto: Ivana Hošková dlouho vzpomínat. Hned po rozehrání se Tango dostalo do útoku a Veselovský snížil, za pomoci tyče Mellerovy branky, na 3:2. Pět minut poté vyrovnal Buršík, který přeloboval Mellera – 3:3. V této chvíli to bylo 5:5 na akumulované fauly. Nejdříve se šestého fauly dopustili hosté – Dentinho však trefil zaskakujícího Kubíčka. Z následného protiútoku faulují domácí. Do branky ERA-PACKu se postavil Žďánský – ten však Belejovu střelu nechytá – 3:4.

Nikoho nepřekvapilo, že hned začal ERA-PACK hrát power-play. V 37. minutě nastala situace, kdy rozhodčí neodpískal spornou ruku brněnského hráče. Z této situace vytěžil Veselovský, který zvýšil na 3:5.

ERA-PACK pokračoval dál v power-play, kdy brankářský dres oblékl Roman Mareš a před brankou Tanga Brno nastal neuvěřitelný kolotoč. Ve 39. minutě zavelel k obratu Lukáš Rešetár, který unikl po levé straně palubovky, poté přihrál Maxovi, který se snížil na 4:5. Za pár vteřin se tato situace opakovala – únik Rešetára, přihrávka na Maxe a gól – 5:5. Ještě v téže minutě, po nacvičené kombinaci, dostává do vedení ERA-PACK Cacau – 6:5. Půl minuty před koncem zápasu upravuje Dentinho na konečných 7:5 a to znamená, že ERA-PACK Chrudim vede v semifinálové sérii nad Tangem Brno 1:0 na zápasy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.