Knižní tip: Toulky literární Anglií
Vydejte se na toulky Anglií, tentokrát Anglií literární! Průvodkyní vám bude vynikající česká spisovatelka žijící toho času poblíž Oxfordu Hana Whitton, autorka populárních humoristických knih Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Jak se po anglicku vytratit v Anglii a také historických próz Královna Anna a dalších.
Historii anglické literatury vám paní Whitton přiblížila v poutavých příbězích, které se dotýkají literárních památek od legendární poemy Beowulf až po Harryho Pottera J. K. Rowlingové a všechna místa, významná pro literární historii osobně procestovala spolu se svým manželem, fotografem Paulem Whittonem, který doplnil knihu četným obrazovým materiálem.
Název knihy: Toulky literární Anglií
Autoři: Hana Whitton, Paul Whitton
Žánr: poznání, vzdělání, cestopisné monografie
Doporučeno od: +15
EAN: 9788073888862
ISBN: 978-80-73-88886-2
Počet stran: 304 stran
Formát: 120×185 mm – vázaná s laminovaným potahem
Nakladatelstvi: XYZ
Datum vydání: 30. 4. 2014
E-shop: www.albatrosmedia.cz
Ukázková kapitola: zde
NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelským domům v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkem již čtenářům přineslo na 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká i zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.
NAKLADATELSTVÍ XYZ má ambici oslovovat kvalitně redakčně a graficky zpracovanými
knihami čtenáře všech věkových kategorií a zájmů. To, že se tento cíl daří plnit, dokazují i mnohá ocenění, která knihy z produkce XYZ získaly, například Ceny E. E. Kische a Ceny Miroslava Ivanova za nejvýznamnější počiny v oblasti literatury faktu nebo Cenu Jiřího Marka udělovanou Českou asociací autorů detektivní literatury, a také fakt, že knihy NAKLADATELSTVÍ XYZ patří podle všech objektivních zdrojů dlouhodobě mezi nejprodávanější tituly v České republice.
NAKLADATELSTVÍ XYZ spolupracuje s předními českými autory, překladateli, výtvarníky i grafickými studii. Ke zpracování a vydání svěřily týmu XYZ svá díla významné osobnosti české kultury.
O kvalitách nakladatelství svědčí i úspěšný průnik na slovenský trh a rozšíření portfolia o audioknihy, které pro XYZ namlouvají přední čeští umělci.
AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.