Pátek, 18.10.2024
FutsalSport

ERA-PACK postupuje do UEFA Futsal Cup-Elite round

ERA-PACK postupuje do UEFA Futsal Cup-Elite round; foto: Ivana HoškováNeuvěřitelné drama přineslo poslední utkání skupiny 3 Main round UEFA Futsal Cupu. Skóre se měnilo jako o závod a i když nakonec vyhrál rumunský mistr 5:4, postupujícím do další fáze soutěže je ERA-PACK Chrudim.

Úvod utkání byla pro chrudimské hráče studná sprcha. Ve 2. a 4. minutě skóroval za Rumuny Florin Matei a tím poslal svůj tým do dvougólového vedení – 2:0. O minutu později jim na to odpověděl Michal Mareš – 2:1.  V 19. minutě ještě skórval znovu Michal Mareš – 2:2. Během dramatického prvního poločasu se však fanoušci už žádného gólu nedočkali.

Ihned na začátku druhého poločasu si oblékl gólmanský dres kapitán Lupu a Targu Mures hrálo power-play. Ta jim přinesla ovoce. Ve 24. minutě skóroval Stoica – 3:2. S přečíslením nezahálel ani chrudimský hrající trenér Cacau a dres gólmana si oblékl Michal Mareš. Jednu z nepřesností Rumunů využil hráč ERA-PACKu Douglas a přes celé hřiště vstřelil gól – 3:3. O minutu později však přišla odpověď protihráče – 4:3.

Poslední miunty byly opravdu plné napětí. ERA-PACK se snažil buď udržet skóre nebo vyrovnat, či zápas vyhrát. Targu Mures chtěl vstřelit ještě jeden gól, vyhrát tak o dvě branky a postoupit do Elite round. To se jim však nepodařilo po trestném kopu Michala Mareše – 4:4. Šest vteřin před koncem ještě za Targu Mures skóroval Florin Matei – 5:4. ERA-PACK sice prohrál, ale způsobem, který mu zaručil postup do Elite round. Gratulujeme!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.