Neděle, 8.9.2024
FotbalSport

Český fotbal bude mít v Evropské lize už jen jednoho zástupce

Jen jeden český tým bude pokračovat ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Ve čtvrtek se podařilo postoupit pražské Slavii, pro Plzeň naopak evropská cesta končí.

Viktoria Plzeň v úvodním zápase šestnáctifinále Evropské ligy 14. února dokázala otočit domácí duel s Dinamem Záhřeb a zvítězila 2:1. Do odvety v Chorvatsku tak jela v lepší pozici než Slávisté do belgického Genku, se kterým doma remizovali bez branek. Plzeň v Záhřebu ale nedokázala navázat na výkon ve Štruncových sadech a po velmi špatném výkonu prohrála jednoznačně 3:0.

To Slavia se v Belgii vytáhla výborným výkonem a přesto, že prohrávala po chybě gólmana Koláře, dokázala zápas otočit. A to ve velkém stylu. Sešívaní do poločasu vyrovnali a v půli druhé vstřelili hned tři góly. Po výhře 1:4 tak zaslouženě slavili postup do osmifinále, ve kterém se Pražané střetnou se španělskou Sevillou. První utkání se odehraje 7. března na půdě soupeře a hned o týden později je v plánu domácí odveta.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.