Pondělí, 16.9.2024
HokejSport

B-tým lídra tabulky nezaskočil, doplatil na nevyužité šance

Na chrudimský led dorazil nedostižný lídr základní části – Poruba. Start Dynamu příliš nevyšel, protože v páté minutě po dvou slepených gólech hostů prohrávalo 0:2. Domácí byli útočně laděni, ale nedokázali využívat šance a vedoucí tým Chance ligy trestal sebemenší zaváhání, šlo zejména o nedůraz před brankovištěm a skóre bylo 0:3. To ještě stáhl v přesilovce Herčík. Ale ve třetí třetině se hosté prosadili počtvrté a bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani hra bez brankáře, při které sice Lichtag skóroval, ale následně pátou branku pojistil vítězství Poruby Berisha.

Branky a nahrávky: 34:43 Herčík (Kaplan, Hrníčko; 5/4), 59:02 Lichtag (Nedbal, Tvrdík; 5/5) – 03:22 Mrázek (Šedivý, Krenželok; 5/5), 03:55 Berisha (Honejsek; 5/5), 25:57 Mrázek (Šedivý, Krenželok; 5/5), 44:56 Berisha (Sedlák, Razgals; 5/5), 59:34 Berisha (Razgals, Honejsek; 5/5). Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Bezděk, Peluha. Diváci: 379. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:24 (6:7, 12:9, 8:8). Zblokované střely: 5:3. Vhazování: 31:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Žálčík – Rouha, Pochobradský, Herčík – Pavlata, Zeman, Paleček.

HC Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Stehlík, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala, Tvrdoň – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

zdroj: hcdynamo.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.