Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 16. srpna 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Z Pravěké osady Křivolík se ozývá bojový ryk, během letošních oslav slunovratu poznáte sílu barbarů

Z Pravěké osady Křivolík se ozývá bojový ryk, během letošních oslav slunovratu poznáte sílu barbarů

Email Tisk

Z Pravěké osady Křivolík se ozývá bojový ryk, během letošních oslav slunovratu poznáte sílu barbarůV Pravěké osadě Křivolík u České Třebové si v sobotu 24. června 2017 přijdou nasvévšichni obdivovatelé pravěkého astarověkého světa! Spolek Bacrie z. s., kterýletos slaví deset let své činnosti, zde ivletošním roce pořádá tradiční slunovratový Festival živého pravěku. Ten tentokrát nese podtitul „Síla barbarů“ apřipomene první písemnou zmínku o našem území, kdy se keltští Bójové střetli s kmeny přicházejícími ze severu atzv.Boiohaemum získalo poprvé své místo na starých mapách. Návštěvníci se mohou těšit na bojové střety ahrané výjevy hrdých válečníků nebo také poznají, jak tehdejší kmeny mistrně ovládaly například staré umění tavby bronzu. Pro nejmenší účastníky programu bude připravena řada zážitkových a tvořivých dílen. Atmosféru osady doplní melodie irských písní, živá zvířata, aběhem náročného programu se každý pak bude moci na místě občerstvit. Akce se koná od 11 do 18 hodin.

Oslavy letního slunovratu v Pravěké osadě Křivolík každoročně nalákají stovky návštěvníků a každý ročník nese své specifické téma. „Obyvatelé starověkého Středomoří nás kdysi nazývali barbary a často neměli vůbec představu, kde tyto kmeny sídlily, jaké měly tradice a kulturu. O umístění dávného Boiohaema – zemi Bójů, nám však před 2 130 lety zanechal písemnou informaci řecký historik Poseidónios z Apameie a právě tuto významnou událost bychom chtěli v rámci letošního festivalu připomenout,“ uvádí náčelník Bacrie z. s. David Maršálek.

Program:
Komentované prohlídky osady s průvodcem
Bojové ukázky: prezentace římských a barbarských válečníků
Hrané výjevy z minulosti
Rituál Slunce: tanec, kácení májky a zapálení nového ohně

Po celý den:
Pravěká a antická kuchyně
Lukostřelba, živá hudba
Kovolitecké zpracování bronzu
Dětské zážitkové a tvořivé dílny

Oslavy slunovratu v pravěké osadě Křivolík připomenou sílu barbarů

Bacrie z. s.
Spolek vznikl v roce 2007 z volného uskupení fanoušků historie a archeologie. Jeho cílem je prezentovat a popularizovat pravěké dějiny na území České republiky. Spolek se zabývá životem a technologiemi lovců, prvních zemědělců, tavičů kovů doby bronzové i prvních etnik – Keltů, Germánů nebo Slovanů. Věnuje se činnosti výzkumné (v rámci oboru experimentální archeologie) i osvětové (za pomoci programů pro děti, mládež i dospělé) a jeho hlavním projektem je výstavba pravěké osady Křivolík – muzea v živé přírodě a experimentálně archeologického centra.

Akce se koná v sobotu 24. června 2017 od 11 do 18 hodin v prostoru Pravěké osady Křivolík u České Třebové. Vstupné na akci je 70 Kč, děti zdarma. Tvořivé dílny za 50 Kč.

Více informací o programu festivalu, Pravěké osadě Křivolík a činnosti Bacrie z. s. naleznete na www.festival.krivolik.cz nebo www.krivolik.cz

Aktualizováno ( pátek, 23 červen 2017 06:30 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o román LORD JOHN a důvěrná záležitost

SOUTĚŽ o rodinnou hru MAKROSKOP

SOUTĚŽ o čtyři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na KUNĚTICKÉ VINOBRANÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na RETROMĚSTEČKO 2017

SOUTĚŽ o dětskou hru TICKET TO RIDE Junior

SOUTĚŽ o vstupenky na CHOLTICKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI

SOUTĚŽ o party hru PŘEDSTAV SI

SOUTĚŽ o vstupenky na BRYANA ADAMSE do Brna

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner