Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 16. srpna 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výstavy Skuteč ožije v srpnu řemesly

Skuteč ožije v srpnu řemesly

Email Tisk

Skuteč ožije v srpnu řemeslyI letos ožije Městské muzeum Skuteč tradičními řemesly. V sobotu 20. srpna 2016 od 9 do 17 hodin uvidí návštěvníci v pilné práci ševce, který bude šít botičky nejen za verpánkem, ale i na šlapacím stroji. Venkovní imitací kamenolomu se rozezní rachot pneumatické dlabačky a také tzv. beranové štípačky – stroje, který láme žulové bloky, jako perník. Expozicí může návštěvník procházet dle svého gusta, nebo může využít komentovaných prohlídek, při kterých budou spouštěny různé další provozuschopné exponáty jako např. vozík na svážné koleji, lanovka na vytahování kamene, jeřáb s vrátkem, rameno na leštění kamene, třídička štěrku atd. Důležitým provozem každého lomu je kovárna. Ukázky zpracování železa rozžhaveného ve výhni bude provádět zkušený kovář. A použije k tomu nejen kovadlinu, ale i nový exponát mohutný řemenem poháněný buchar Ajax 3.

Speciálně na Řemeslnou sobotu budou připraveny ukázky stabilních motorů a historických pojízdných elektromotorů. Fortel kamenosochařiny předvede p. Košvanec při vytváření kopie barokního anděla.
Od 13 hodin vystoupí pro děti i dospělé loutkové divadlo Kozlík s pohádkou Perníková chaloupka. Dětem bude patřit řada her jako vystřihovánky dinosaura, trilobita a hlavonožce, netradiční formy šněrování, omalovánky, pexeso, puzzle (sestavení botasky) atd.

Vstupenka platí do celého muzea, kde je možné navštívit i další expozice – Počátky letectví v Pardubickém kraji a na letišti Skuteč nebo výstavu černobílých fotografií Jarky Hánělové z vesniček rychmburského podhradí. Všechny vstupenky jdou do slosování a hlavní cenou je zážitkový let na motorovém kluzáku L-13 SE Vivat od Skutečského aeroklubu s.r.o.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných šperků, kožených měšců, kvalitních kuchyňských a servírovacích prkének, přírodních mýdel, šamponů a kosmetiky, medu, medoviny, výrobků z propolisu, domácích limonád, sirupů, marmelád, povidel a dalších dobrot.

Vstupné: 50 Kč (dospělí), 25 Kč (děti do 15 let)

Aktualizováno ( středa, 27 červenec 2016 06:40 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o román LORD JOHN a důvěrná záležitost

SOUTĚŽ o rodinnou hru MAKROSKOP

SOUTĚŽ o čtyři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na KUNĚTICKÉ VINOBRANÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na RETROMĚSTEČKO 2017

SOUTĚŽ o dětskou hru TICKET TO RIDE Junior

SOUTĚŽ o vstupenky na CHOLTICKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI

SOUTĚŽ o party hru PŘEDSTAV SI

SOUTĚŽ o vstupenky na BRYANA ADAMSE do Brna

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner