Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 23. června 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Předškolní klub Amálka od září přijímá nové školkáčky

Předškolní klub Amálka od září přijímá nové školkáčky

Email Tisk

Předškolní klub Amálka od září přijímá nové školkáčkySabinka začala navštěvovat chrudimský předškolní klub Amálka před dvěma lety. Jejírodiče se v té době potýkali snedostatkem peněz způsobeným ztrátou zaměstnání a na Sabinku a její sourozence už jim nezbýval čas. Díky péči pedagogů vpředškolním klubu se Sabince zlepšila řeč, naučila se určovat barvy a počítat. Za dva roky docházky do klubu dohnala Sabinka mezery av září 2016 nastoupila do první třídy základní školy. Spolupráce s klubem pomohla jí i rodičům, kteří se postupně naučili, jak svým dětem naslouchat a porozumět jim.

Předškolní vzdělávání je jedním z hlavních předpokladů úspěšného zvládnutí prvních let školní docházky. To se týká zejména dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, které jsou ohroženy sociálním vyloučením, nevyhovujícím bydlením, nezaměstnaností, nízkými příjmy a zadlužeností.

Právě na péči o tyto děti se již čtvrtým rokem zaměřuje Předškolní klub Amálka, který je v tomto roce podporován MŠMT v rámci dotačního Programu na podporu integrace romské komunity 2016. Hlavním cílem projektu předškolního klubu je podpora rovných příležitostí ve vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí. Zároveň se snaží zvýšit zájem rodičů o vzdělávání svých dětí. Podporuje myšlenku inkluzivního vzdělávání, tak aby všechny děti měly šanci zažít úspěch v běžných školách.

Předškolní klub Amálka je určen dětem ve věku 3 až 7 let (do nástupu do školy) a jejich rodičům, kteří žijí v sociálně znevýhodněném prostředí v Chrudimi a blízkém okolí. Tyto děti z mnoha důvodů nemohou navštěvovat běžnou mateřskou školu, vypadávají ze systému předškolního vzdělávání a jsou následně ohroženy školním neúspěchem. Klub je otevřen úterý - pátek od 8.00 do 12.00 hod.

Dětem v klubu je poskytováno systematické, strukturované předškolní vzdělávání. V rámci pravidelného programu jsou děti zapojeny do různorodých aktivit, pomocí nichž získávají a procvičují základní dovednosti a návyky. Didaktické pomůcky si mohou zapůjčit i domů. Klub od září 2016 přijímá nové děti, kontaktovat ho můžete na adrese níže.

Předškolní klub Amálka
Městský park 274, Chrudim
tel: 776 491 327
e-mail: ales@amalthea.cz

Aktualizováno ( čtvrtek, 20 říjen 2016 06:49 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o strategickou hru BARONY

SOUTĚŽ o turistického průvodce - ISLAND z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na LÉTOFEST v Pardubicích

SOUTĚŽ o vstupenky na festival ROZMARNÉ LÉTO

SOUTĚŽ o fantasy knihu DCERA ČARODĚJNICE

SOUTĚŽ o vstupenky na SKOTSKO V KOSTELÍKU

SOUTĚŽ o knihu Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner
Banner

Reklama

Banner
Banner