Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 25. července 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Kinotip: Anděl Páně 2

Kinotip: Anděl Páně 2

Email Tisk

Anděl Páně 2Už dnes můžete v kinech shlédnout pokračování úspěšné jedenáct let staré pohádky režiséra Jiřího Stracha, Anděl Páně 2.

 

Anděl Petronel (Ivan Trojan – Ve stínu, Václav) stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš (Jiří Dvořák – Lída Baarová, Příběh kmotra), začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh (Jiří Bartoška – Teorie tygra, Líbáš jako Bůh)! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou (Anna Čtvrtníčková – Modrý tygr, Tři bratři) a její krásnou maminkou Magdalenou (Vica Kerekes – 7 dní hříchů, Křídla Vánoc), partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem (Bolek Polívka – Pelíšky, Pupendo) i sympatickým Párkařem (Vojtěch Dyk – Ženy v pokušení, Signál). Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 1. prosince 2016.

 

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2016, 99 min

Režie: Jiří Strach

Předloha: Božena Němcová (kniha)

Scénář: Marek Epstein, Jiří Strach

Kamera: Martin Šec

Hudba: Ondřej Brzobohatý

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Pavel Liška, Stanislav Majer, Viktor Antonio, Marek Taclík, Marián Labuda st., Jiřina Bohdalová, Josef Abrhám, Aňa Geislerová, Veronika Žilková, Martin Huba, Petr Čtvrtníček, Gabriela Osvaldová, Klára Issová, Michal Horáček, Matěj Hádek, Lucie Bílá, Jaroslav Plesl, Alena Mihulová, Viktor Preiss, Roman Luknár, Jiří Pecha, Zdeněk Dušek, Matyáš Svoboda, Karel Smyczek, Charlotte Ella Gottová, Renata Rychlá, Lenka Barilíková, Karel Vávrovec, Jiří Fero Burda, František Polívka, Zdena Sajfertová, Juraj Timko, Andrea Elsnerová

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/58799-andel-pane-2/prehled/

Aktualizováno ( středa, 30 listopad 2016 13:01 )  


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na DEN S RYCHTÁŘEM

SOUTĚŽ o vstupenky na KABÁTY do Pardubic

SOUTĚŽ o dětskou hru TIME´S UP! JUNIOR

SOUTĚŽ o knižní thriller TŘINÁCTÝ UČEDNÍK

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na podzimní veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA - podzim 2017

SOUTĚŽ o kuchařku Zdravá jídla z pomalého hrnce

SOUTĚŽ o dvě původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert ALPHAVILLE

SOUTĚŽ o knihu JE TO I MŮJ ŽIVOT

SOUTĚŽ o vstupenky na 17. SKOTSKÉ HRY

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

SOUTĚŽ o vstupenky na VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2017

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Jan Werich


Reklama

Banner
Banner